Mapa po angielsku - zobacz

Mapa w języku wloskim - zobacz

Mapa po niemiecku - zobacz

Mapa po chorwacku - zobacz

Print Friendly, PDF & Email

Nasz dom - Ługi 50

 

Nasz dom jest położony we wsi Ługi woj. lubuskie, koło Dobiegniewa, w krainie zwanej LUBUSKIE MAZURY, między dwoma jeziorami - jeziorem Osiek ok. 600 ha, a jeziorem Ostrowica ok. 60 ha z dwoma wyspami.

Jeziora w okolicy Ługów, Dobiegniewa i Strzelec Krajeńskich tworzą najdłuższy po jeziorach mazurskich szlak żeglugowy w Polsce.

Szlak Małych Mazur Lubuskich liczący łącznie tysiąc hektarów lustra wody jest idealny dla kajakarzy i żeglarzy. Prowadzi przez bardzo malowniczą okolicę, w której nie brakuje ptactwa wodnego, a nawet pływających wysp kwiatowych. Szlak żeglowny łączy cztery jeziora: Lipie, Słowa, Chomętowskie, Osiek i odnogę Żabie.

W naszej miejscowości mamy plażę z WC i prysznicami, polem namiotowym, oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego, a w okolicy są trzy kolejne podobne plaże.

Dla osób lubiących intymność, polecamy naszą prywatną plażę, na której jest pomost z tarasem wodnym, oraz do dyspozycji łódka wiosłowa.

W Ługach można zamówić Katering z obiadem do domu, lub na plażę.

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek polecamy ścieżki rowerowe, oraz szlaki kajakowe w naszej okolicy, oraz w Drawieńskim Parku Narodowym, gdzie można też skorzystać ze spływów kajakowych, które przebiegają przez malownicze tereny, którą kształtuje przepiękna przyroda.

Osoby lubiące zwiedzać, polecamy Pałac Mierzęcin oraz Muzeum Woldenberczyków.

Proponujemy też kilka wycieczek: do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach i po drodze Barlinek z ciekawym jeziorem, następnie Czaplinek ze starą osadą i zamkiem Joannitów, z przepięknym jeziorem i świeżą rybką ze smażalni, Szczecin, Wyspę Wolin tarasami widokowymi osadą Słowian i Wikingów, Tarasami Widokowymi, parkiem miniatur, oceanarium i Międzyzdroje, Berlin i Poczdam, ZOO Safari z parkiem dinozaurów, czy ujście Warty. Wszystkie te wycieczki można zobaczyć w zakładce Ciekawe miejsca.

 

Historia byłego Pałacu w Ługach - zobacz

 Mapa obszarów chronionych naszej przyrody - zobacz

Prywatna plaża przy jeziorze Osiek, w odnodze jezioro Żabie.

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok